Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Судді суду беруть участь у всеукраїнському опитуванні суддів

10 липня 2017, 14:46

 

 

7 липня 2017 року в Апеляційному суді Житомирської області проведено опитування суддів щодо суддівської незалежності, випадків тиску на суддів та незаконного втручання в процес відправлення правосуддя, а також щодо корупції в судовій системі. Опитування проводилось у рамках співпраці між Вищою радою правосуддя та Програмою USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя». Участь у заході брали четверо суддів судових палат з розгляду цивільних та кримінальних справ суду.

 

Дане опитування має на меті дослідити сприймання суддями незалежності та підзвітності судової влади, теперішнього стану здійснення судової реформи, можливих проявів корупції серед суддів, а також рівня обізнаності суддів щодо наявних механізмів попередження й подолання корупції та готовності скористатися ними в разі потреби.

Ще одним завданням всеукраїнського опитування суддів, участь у якому братимуть орієнтовно близько 700 осіб, що представлять 140 судів усіх рівнів та юрисдикцій, полягає в зборі даних для визначення показників незалежності та підзвітності судової влади, що розроблені й застосовуються Європейською мережею рад юстиції (далі – ЄМРЮ), яка є авторитетною міжнародною організацією, що об’єднує вищі органи суддівського врядування всіх країн – членів Європейського Союзу та країн – кандидатів на членство в ЄС.

Опитування проводиться у формі особистого інтерв’ю шляхом заповнення опитувальника, розробленого міжнародними та українськими експертами Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» на основі опитувальника суддів, який застосовує ЄМРЮ. Виконавцем даного заходу виступає GfK Україна – українська дослідницька компанія, що входить до мережі GfK Group – однієї з найбільших у світі компаній, що проводить маркетингові та соціологічні дослідження в більш ніж ста країнах світу.

 

 

 

Головний спеціаліст (із забезпечення зв’язків зі ЗМІ)