flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова Житомирського апеляційного суду Юрій Жизнєвський брав участь у виїзному засіданні Ради суддів України

04 березня 2019, 12:50

 

Першого березня 2019 року у Житомирі відбулося виїзне засідання Ради суддів України, на яке був запрошений і голова Житомирського апеляційного суду Юрій Жизнєвський. На засіданні були присутніми 16 членів РСУ, ще шестеро – брали участь у засіданні в режимі відеоконференції. Також до участі в заході були запрошені голова Богунського районного суду міста Житомира Наталія Гулак, голова Корольовського районного суду міста Житомира Юрій Драч, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області Василь Морей та судді у відставці.

  

Порядок денний засідання Ради суддів України передбачав розгляд таких питань:

 

  1. Про проблемні питання правового та соціального захисту суддів у відставці.
  2. Про забезпечення незалежності суддів.
  3. Про затвердження переліку заходів Ради суддів України з питань забезпечення незалежності судів і суддів на 2019 рік.
  4. Про внесення змін до рішення Ради суддів України від 8 червня 2017 року № 34 про роз’яснення деяких питань щодо конфлікту інтересів.
  5. Про внесення змін до Положення про комітет етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Ради суддів України, затвердженого рішенням Ради суддів України від 4 лютого 2016 року № 3.
  6. Про порядок вирішення питань, пов’язаних з виконанням рішень суду, що набрали законної сили, у суді, в якому залишився один суддя без повноважень.
  7. Про затвердження результатів Всеукраїнського конкурсу твору серед школярів на тему «Правосуддя».

 

Після затвердження порядку денного Рада суддів розпочала обговорення правового й соціального захисту суддів у відставці. Доповідачем з цього питання був член комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування РСУ Богдан Моніч.

 

У своєму виступі пан Богдан загострив увагу на тому, що гарантії незалежності суддів, які визначені Конституцією та законами України, є невід’ємним елементом їхнього статусу та поширюються на всіх суддів України. Одним із таких елементів є достатнє матеріальне забезпечення судді за рахунок держави як під час здійснення своїх повноважень, так і в майбутньому в зв’язку з досягненням пенсійного віку чи внаслідок припинення повноважень і набуття статусу судді у відставці.

 

«Радою суддів України досліджено наявність проблемних питань соціального забезпечення суддів. За наданою інформацією, загальна чисельність осіб, які отримують пенсію/довічне грошове утримання відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», становить 3 294 особи станом на 1 січня 2019 року.

Існує думка, що пенсійне забезпечення суддів «з’їдає» левову частину коштів Пенсійного фонду України, однак за даними звіту про виконання бюджету Пенсійного фонду, загальна сума видатків на виплати суддям у відставці, складає тільки 0,3%», – наголосив Богдан Моніч.

 

До дискусії долучились і судді у відставці, які озвучили проблеми, з якими стикаються при визначені розміру пенсійного забезпечення. Також вони передали свої звернення до Ради суддів України.

 

У результаті обговорення Рада суддів вирішила продовжити моніторинг ситуації щодо виплат суддівської винагороди суддям у відставці та продовжити вжиття заходів щодо усунення дискримінації суддів у відставці в частині виплати та перерахунку довічного грошового утримання.

 

Під час виїзного засідання в місті Житомирі РСУ також внесла зміни в рішення від 8 червня 2017 року № 34 «Про роз’яснення деяких питань щодо конфлікту інтересів» та Положення про комітет етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Ради суддів України, затверджене рішенням Ради суддів України від 4 лютого 2016 року № 3.

  

Рішення щодо забезпечення незалежності суддів та затвердження переліку заходів Ради суддів України з питань забезпечення незалежності судів і суддів на 2019 рік було відкладене для додаткового опрацювання.

На своєму виїзному засіданні Рада суддів України також визначилася  із переможцями Всеукраїнського конкурсу твору серед учнів на тему «Правосуддя», який був оголошений 17 вересня 2018 року.

 

На конкурс було подано майже 400 малюнків та 50 письмових творів. Першого березня в Житомирі були визначені п’ятеро переможців.

 

Перше місце посіла Траніна Маргарита, учениця 9 класу з міста Луцька, з твором «Надія є».

 

Друге місце розділили між собою Сніцаренко Юрій, 16 років, місто Сколе, з твором «Я вірю в майбутнє, щасливе Твоє, моя Україно» та Нечипорук Анастасія, 11 років, село Оленівка Вінницької області, з твором «Петрик у країні Правосуддя». Третє місце посіли Романько Олена, 15 років, село Тернівка Вінницької області, з твором «Правосуддя дружнє до дитини» та Цибульській Павло, 16 років, місто Могилів–Подільський Вінницької області, з твором «Правосуддя».

 

Дату наступного засідання Ради судів України, яке відбудеться в Києві,  буде визначено в робочому порядку.

 

 

Головний спеціаліст (із забезпечення зв’язків зі ЗМІ) О. Савенко

(За матеріалами прес-служби РСУ)