flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чи є злочином підроблення копії документа

28 липня 2021, 10:41

 

Правовий статус оригіналу документа та його копії однаковий. Для кваліфікації не має значення форма документа – оригінал чи копія, якщо вона має таке ж доказове значення, як оригінал.

У справі № 466/3141/15-к позивач подав спочатку до одного, а потім до іншого суду завідомо підроблену копію договору купівлі-продажу. Оскільки це був не оригінал договору, захисник доводив відсутність складу злочину за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Касаційний кримінальний суд зауважив, що ч. 3 ст. 358 ККУ передбачена відповідальність за використання завідомо підробленого документа. Згідно з приміткою під офіційним документом у цій статті слід розуміти документи, що містять зафіксовану інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, що спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи – докази у правозастосовчій діяльності, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.

Тому ККС погодився із висновком апеляційного суду, що предметом указаного кримінального правопорушення визнаються також копії документів. Адже вони містить інформацію, ідентичну до інформації на документі. 

Надаючи копію підробленого договору до суду як додаток до позовної заяви, особа усвідомлювала, що інформація, яка міститься в ній, не відповідає дійсності, проте може вплинути на вирішення цивільної справи за його позовом. Тож суди попередніх інстанцій дійшли аргументованого висновку про доведеність винуватості особи.

 

Джерело