Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 лютого 2022 року Україна зазнала відкритого акту збройної агресії, шляхом широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Росії. Цей етап агресивної війни проти України характеризується особливим цинізмом і жорстокістю. Він спрямований остаточно підірвати суверенітет і територіальну цілісність України.
Збройні Сили України, правоохоронна система, органи державної влади і все населення нашої держави активно протистоять ворогові як безпосередньо на полі бою так і в інформаційному полі.
На жаль існують випадки викрадення чужого майна з покинутих або пошкоджених будівель чи споруд, закладів торгівлі, які є тимчасово покинутими або знаходяться поза належною охороною.
Комітет та парламент вже зробили крок в протидії цьому ганебному явищу, підтримавши законопроект, який посилює покарання за привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи шляхом пограбування людей, в тому числі вбитих або поранених. та за вчинення мародерства на полі бою особа буде покарана на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.
Окрім того, Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності погоджується з позицією правозастосовних органів щодо тлумачення та застосування норм законодавства, яке відноситься до предметів відання Комітету.
Зокрема з позицією Верховного Суду, який зазначає, що умисне вчинення кримінального правопорушення в умовах воєнного стану визнається обставиною, що обтяжує покарання та висловив позицію, що вчинення будь-якого кримінального правопорушення в умовах воєнного стану, коли винний умисно використовує надзвичайну обстановку для реалізації своєї мети, визнається обставиною, що обтяжує покарання (пункт 11 частини першої статті 67 Кримінального кодексу України), через підвищення рівня суспільної небезпечності відповідної поведінки зазначена обставина враховуватиметься при призначенні покарання, істотно посилюючи його.