Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Після внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало роз’яснення про сумісництво та суміщення. Про це повідомляє офіційний сайт НАЗК.
Що змінилося?
Тепер публічні особи (визначені у п.п. 4.1 п. 4 Роз’яснень НАЗК) можуть займатися іншою оплачуваною діяльністю за умови, що вони:
у відпустці без збереження заробітної плати;
у простої.
Починати працювати на іншій роботі можна вже з першого дня відпустки без збереження заробітної плати чи першого дня простою.
Посадовцям у відпустці та простої дозволяється отримувати дохід лише від:
– юридичних осіб приватного права або фізичних осіб – підприємців, стосовно яких відповідні державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців (п.п. 4.4 п. 4 Роз’яснень).
Важливо: після повернення до роботи на публічній службі протягом 15 робочих днів із дня припинення простою або закінчення відпустки посадовець має звільнитися з цієї роботи.
На кого ці зміни не поширюються?
За змістом п. 28 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII на період дії воєнного стану передбачені п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону № 1700-VII обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності не поширюються на державних службовців категорій «Б» та «В».
Категорії посад державної служби встановлено у ст. 6 Закону України «Про державну службу».
Передбачені п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону № 1700-VII обмеження продовжують поширюватися на державних службовців категорії «А».
Повний перелік осіб, які не підпадають під оновлені антикорупційні вимоги, можна прочитати за посиланням.
Ознайомитися з роз’ясненням можна в Базі знань НАЗК.