flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КСУ визнав конституційними оспорювані положення Закону про нотаріат

08 липня 2020, 10:55

 

 

1 липня 2020 року Перший сенат Конституційного Суду України визнав конституційними оспорювані положення Закону України «Про нотаріат». Відповідне рішення було прийняте у справі за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Укркава» щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 88 Закону України «Про нотаріат».

 

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укркава» звернулося до Конституційного Суду з клопотанням визнати неконституційними положення частини першої статті 88 «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року № 3425‒XII (далі – Закон), застосовані в остаточному судовому рішенні у справі Товариства – постанові Великої Палати Верховного Суду від 2 липня 2019 року.

 

Відповідно до положень вказаної статті Закону нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями – не більше одного року.

 

Автор клопотання стверджував, що неконституційність оспорюваних положень Закону «має наслідком протиправне позбавлення права власності».

 

Конституційний Суд України, вирішуючи порушені в конституційній скарзі питання, дійшов висновку про те, що положення частини першої статті 88 Закону, відповідно до яких нотаріус вчиняє виконавчі написи за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між юридичними особами – не більше одного року, є чіткими, зрозумілими та однозначними, тобто таке нормативне регулювання виключає можливість довільного його трактування, тому застосування оспорюваних положень Закону особами (органами), діяльність яких ґрунтується на принципі верховенства права, жодним чином не призводить до протиправного позбавлення права власності.

 

Отже, положення частини першої статті 88 Закону не суперечать приписам статті 6, частини першої статті 8, статті 19, пункту 14 частини першої статті 92 Конституції України.

 

З рішенням Конституційного Суду України  від 1 липня 2020 року № 7-р(І)2020 можна ознайомитись за посиланням:

http://www.ccu.gov.ua/dokument/7-ri2020

 

Джерело: офіційний вебсайт КСУ